SZCZURNIĘCI

[img]http://img6.imageshack.us/my.php?image=26053734.jpg[/img]


#1 2009-03-21 12:18:27

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Szczurza książka kucharska

Przysmak płatowo zbożowy
Składniki:
mleko
miód
płatki kukurydziane
płatki owsiane
Przygotowanie:
Do garnuszka mleka (ok. 1/4l) włożyć łyżeczkę miodu oraz łyżkę stołową płatków kukurydzianych i owsianych. Gotować mieszając aż składniki będą miękkie. Odcedzić mleko i ostudzić. Można podać z biszkopcikami jako masa.


Kolby 1
Składniki:
mąka
woda
rodzynki
karma dla szczurka
suszone warzywa lub/i owoce
Przygotowanie:
Z mąki i wody urabiamy ciasto. Resztę składników dodajemy do rozrobionego ciasta resztę składników starając się aby oczywiście ciasto było tylko "sklejką" dla składników. Formujemy walce a do środka wkładamy patyk. Następnie 6 minut w kuchence mikrofalowej lub 10 minut w rozgrzanym piekarniku zespoli całą masę. Podawać ostudzone.


Kolby 2
Składniki:
miód
rodzynki
Przygotowanie:
Do talerzyka wlewamy miód i dodajemy do niego resztę składników [oczywiście mód to tylko spoiwo]. Wymieszane wlewamy do przygotowanych wcześniej "sreberek", wkładamy do środka patyk i zamykamy. Następnie formujemy walec. Wkładamy do zamrażarki na 3 godziny. Podawać kiedy się trochę ociepli.


Chlebek
Składniki:
różne, zmieszane ziarno
różne zmieszane ziarno, ale uprzednio ugotowane
tyle ile ziaren- mąki sojowej
1 łyżeczkę proszku do pieczenia
owoce i warzywa
jajko
pestki dyni
Przygotowanie:
Suche, ugotowane ziarna, mąkę i proszek zmieszać i włożyć na 15 minut do chłodnej wody. Po 15 minutach następnie gotować razem również przez 15 minut. Jeśli powstała masa jest zbyt sucha dodać wody. Warzywa, owoce i pestki dyni zmiksować. Wszystko razem połączyć. Piec w foremce w piekarniku 180 stopni przez 30-35 minut. Ostudzić.


Biszkopty
Składniki:
zmielony granulat dla gryzoni
mąka kukurydziana
mąka pszenna
zmielone migdałki
zmielone liście pszenicy bądź trawy
jajko
przetarta marchewka lub marchewka dla dzieci
sok owocowy bez cukru
Przygotowanie:
Z podanych składników zrobić ciasto. Piec przez 20-30 minut w temp. 190 stopni. Można formować biszkopciki lub kroić po upieczeniu.


Rodzynkowe ciasteczka
Składniki:
rodzynki
mąka
woda
suszone banany
suszone jabłka
Przygotowanie:
Suszone owoce drobno zgnieść i tak zmieszać z mąką i wodą aby powstało ciasto. Na koniec oblepić pulpeciki rodzynkami i pies przez 10 minut w nagrzanym piekarniku lub mikrofali. Ostudzić przed podaniem.


Naleśniki ze śmietaną
Składniki:
jajko
śmietana
Przygotowanie:
Na dużej patelni z rozrobionego jajka formujemy małe naleśniki. Kiedy jajko się już porządnie zetnie na każdy nalewamy odrobinkę śmietany i dosłownie chwilkę trzymamy na patelni. Dzięki temu jajko będzie miało lepszy smak i będzie to doskonały przysmak dla szczurków które potrzebują białka.


Ryżowa mieszanka
Składniki:
ryż
mleko
pszenica
Przygotowanie:
Do ciepłego mleka dodać rozgotowany w wodzie ryż i pszenicę tak aby mleka było najmniej. Po dokładnym wymieszaniu ostudzić i podać szczurkom.


Pizza
Składniki:
mąka
woda
ser żółty
Przygotowanie:
Zrobić ciasto, uformować je w małe placki a następnie położyć na nim kawałki sera żółtego. Piec w piekarniku, mikrofali lub tosterze aż do roztopienia się serka na cieście. Podawać zimne.


Mieszanka proteinowo - aminokwasowa
Składniki:
1/10 szklanki zarodków kukurydzy
1/2 filiżanki gotowanego owsa
1/2 filiżanki gotowanego brązowego ryżu
1/2 filiżanki prażonych nasion gryki
1/2 filiżanki gotowanej pszenicy
1/2 filiżanki gotowanego żyta
1/3 szklanki gotowanego makaronu z dodatkiem różnych owoców
1 mała paczka świeżych, słodkich ziaren groszku
1 filiżanka gotowanego bulgur [można zastąpić kuskusem]
Przygotowanie:
Wszystko dokładnie wymieszać. Podawać świeże.


Twarogowe naleśniki /w sumie nie prosiłam o przesyłanie własnych przepisów, ale strona ma służyć szczurkom więc czemu nie dodawać nadesłanych- i tak kz zaskoczył mnie swoim listem /
Składniki:
jajko
twaróg
masło
Przygotowanie:
Na małej patelni roztop masło potem wlej z małej łyżeczki dobrze roztrzepane jajko. Kiedy małe porcje jajka będziesz odwracać to dodaj twaróg i kiedy się połączą włóż do miseczki.


Domowy gerberek "kurczak z warzywami"
Składniki:
mięso z kurczaka - wg uznania
1 mała marchewka
1 mały ziemniak
plaster cukini
plaster papryki
kawałek brokuła
korzeń pietruszki
ryż - 1/6 szklanki
kus kus - 1/6 szklanki
makaron pokuszony, albo drobny - 1/6 szklanki
płatki jęczmienne - 1/4 szkalnki
płatki owsiane - 1/4 szkalnki
Przygotowanie:
Mięso z kurczaka wrzucamy do garnuszka, zalewamy wodą i gotujemy. Następnie miękkie mięso wyciągamy z wywaru i studzimy. Trzeba uważać, żeby nie było kości. Marchew, ziemniaczek, cukinię, paprykę, brokuła i pietruszkę myjemy, szatkujemy, miksujemy i otrzymaną papkę wrzucamy do wywaru. Ostudzone mięso wrzucamy do wywaru. Teraz dodajemy ryżu i kus kusa i pozostawiamy wszystko do wystygnięcia. Kiedy będzie już chłodny dodajemy makaronu i płatków. Wszystko gotujemy i ponownie studzimy, a następnie otrzymaną papkę miksujemy. Dobrze przechowywany "Gerberek" można przechowywać w lodówce bardzo długo!


Rurki warzywne
Składniki:
Makaron "kolanka"
kasza manna - ok 1 łyżki
szpinak - 10 listków
groszek - 1 łyżka
papryka - plaster
marchewka - jedna, mała
ogórek - 3 plastry
Przygotowanie:
Gotujemy szpinak, marchew i groszek w niewielkiej ilości wody. Siekamy paprykę i ogórek na bardzo drobne kawałki (możemy też zmiksować) i wrzucamy do gotującego się szpinaku i groszku, dodajemy kaszę. Gotujemy trochę makaronu (w zależności od ilości szczurków). Ugotowane warzywa rozcieramy na papkę i za pomocą łyżeczki ładujemy do kluszeczek.


Słodkie talarki
Składniki:
kawałek banana
borówki
odrobina soku z wiśni lub czereśni
wafle ryżowe
Przygotowanie:
Owoce wraz z sokiem mieszamy i rozcieramy, tak, aby miały płynną konsystencję. Przygotowany soczek wylewamy na płaski talerz i kładziemy na nim podzielonego na kilka kawałków wafla. Pilnujemy, aby całość wsiąkła w białe talarki, ale soku nie może być za dużo, aby nie zrobiła się papka.

Za pozwoleniem, z http://ratteria.w.interia.pl


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 

#2 2009-03-27 10:46:54

Nadzieja

Użytkownik

7797604
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-03-20
Posty: 20
Punktów :   

Re: Szczurza książka kucharska

Superowe przepisy:) A ja często wiele z tych składników czy sposobów przyrządzania uważałam za szkodliwe dla szczurków...np smażenie na patelni ("naleśniki ze śmietaną"), albo roztopiony ser, czy surową paprykę...Ale widocznie można:)To muszę trochę poszaleć dla moich gryzoni w kuchni...Może wtedy przestaną oblegać mój talerz z jedzeniem dla mnie:)

Offline

 

#3 2009-03-27 18:16:54

AutumnWind

Moderator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 73
Punktów :   

Re: Szczurza książka kucharska

Nadzieja, nie przestaną, bądź pewna


Ze mną:
Dotti - ur. ??.07.2008,  Whiskey vel Panika - ur. czwarty kwartał 2008 i Finlandia vel Kreska - ur. 10.03.2009
Odeszła:
Inka

Offline

 

#4 2009-04-01 23:28:54

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Re: Szczurza książka kucharska

Zgadzam sie z Autumn. Choćby najlepsze smakołyki wręcz wysypywały się z klatki i tak dziabągowi najlepiej smakować będzie to kradzione. Paskudy jedne z nich i tyle . Moje jeszcze mają manie grzebania mi w torebce, potrafią się do niej dostać nawet kiedy powieszę ją na szafie. A potem trzeba takiemu głupolowi rozklejać pyszczek sklejony gumą do żucia...


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 

#5 2009-04-01 23:36:41

AutumnWind

Moderator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 73
Punktów :   

Re: Szczurza książka kucharska

Najbardziej bezcennym widokiem było zdziwienie mojej mamy, która w przejściu między kuchnią a pokojem podstawiła Dot talerz z jabłecznikiem pokrojonym w kawałki do kawy, a Dot niewiele robiąc sobie z wymiarów ciasta myk jedną kostkę w łapy i pyszczek i daleeej konsumować zdobycz w moich włosach Mama nie mogła się otrząsnąć z szoku i przez kolejny miesiąc każdego raczyła tą opowieścią


Ze mną:
Dotti - ur. ??.07.2008,  Whiskey vel Panika - ur. czwarty kwartał 2008 i Finlandia vel Kreska - ur. 10.03.2009
Odeszła:
Inka

Offline

 

#6 2009-04-11 14:45:45

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Re: Szczurza książka kucharska

Oj skąd ja to znam.. Choc moim nic nie treba podswtaiać, z każdego miejsca kradną kindybały żarcia


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 

#7 2009-04-13 12:20:01

Nadzieja

Użytkownik

7797604
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-03-20
Posty: 20
Punktów :   

Re: Szczurza książka kucharska

Hihi-niezłych złodziejaszków trzymamy w domu....Co do torebek wiszących na szafie to u mnie też nie jest to żadnek kłopot dla Shilki dostanie się do nich....Jak nie wiem gdzie jest Shila to pierwsze sprawdzam moja torbę...i co-oczywiście ze jest wcinająca moje chusteczki higieniczne (na szczęscie to dawno nie uzywana torba więc gum do żucia tam nie ma:). Ale złodziejki to są z nich nieziemskie...Jemy sobie sniadanie wielkanocne w jednym pokoju, a szczuraski w drugim pokoju biegały sobie. Po śniadaniu wchodzimy do pokoju, a tam szczurasy za szafką, patrzymy na podłogę a tam skorupki od jajka, idziemy sladami skorupek a jajko przez cały pokój przeciągnięte za łóżko i tam połowa wygryziona....A jajko było ze świeconki...Jestem pewna, że to sprawa Shilki, bo Milka to by je na miejscu wpałaszowała a nie ciągnęła przez cały pokój.....Także nie ma dla nich rzeczy nie do odnalezienia i spróbowania....

Offline

 

#8 2009-04-13 15:26:01

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Re: Szczurza książka kucharska


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bdsm.pun.pl www.czarnymt2.pun.pl www.browarypark.pun.pl www.tapetynafona.pun.pl www.wszystkootravian.pun.pl