SZCZURNIĘCI

[img]http://img6.imageshack.us/my.php?image=26053734.jpg[/img]


#1 2009-03-18 16:27:26

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Sposobów kilka na namówienie rodziców na ogonki:

Sposobów kilka na namówienie rodziców na ogonki:
- postawić przed faktem dokonanym  - ten sposób minusów ma wiele, jeśli mieszkasz z rodzicami, ci mogą kazać oddać zwierzaka, mogą stracić do Ciebie zaufanie czy też nigdy zwierzątka nie zaakceptować i przez to, kiedy ogonek będzie chory a Ty nie będziesz miał/a pieniędzy ten będzie musiał przechodzić męki. Osobiście nie polecam, choć czasami jest to jedyne wyjście.
- jeśli rodzice są na nie z powodu stereotypowych przekonań ( roznosi dżumę, głupie ogoniaste bydlę, które gryzie) , możesz rodzicom pokazać zdjęcia szczurków, zdjęcia szczurków) z właścicielami, pokazać forum i dać im poczytać o tym, jak inteligentne i kochane są to zwierzęta, zdarza się, że ten sposób pomaga, moich zdaniem nie powinno robić się tego zbyt nachalnie, ponieważ niektórych rodziców jest łatwo zniechęcić i potem w ogóle nie chcą o tym słyszeć, więc proponuje nie truć im dzień i noc na ten temat to sposób raczej czasochłonny
- jeśli rodzice w ogóle nie chcą nic n temat słyszeć, można napisać do nich piękny, długi list, w którym napiszemy, czemu to zwierzątka jest dla nas stworzone i czemu jest takie wspaniałe, że sam sprzątałbyś klatkę, kupował jedzenie za uzbierane pieniądze i całą resztę, że szczurka puszczałbyś tylko po swoim pokoju( a raczej dwa, po szczurki to zwierzątka stadne i lepiej od razu przekonać rodziców do dwóch, żeby potem taka bidulka się nie męczyła samotnie)
- można obiecać, że będzie się wykonywało jakieś nadobowiązkowe domowe pierdółki przez długi okres czasu i wywiązywać się z tego
- jeśli obydwoje rodzice są na nie należy najpierw próbować przejednać tą osobę mniej  nieprzejednana, mniej upartą . Przekonanie do siebie choć jednego rodzica, to juz połowa sukcesu. Tak jak w innych przypadkach, należy dużo o szczurach mówić, o ich inteligencji, sprycie, o tym jak wielkim marzeniem jest to dla nas, że szczur jest zwierzątkiem niekłopotliwym, że sami się nim zajmiemy . Na mamy dobrze działają zdjęcia małych ogonków, także pokazujcie je jak najczęściej.
Co do ludzi nietolerancyjnych, którzy bez wysłuchania od razu krzyczą - NIE..To może być tylko taka reakcja obronna. Najpewniej się ich po prostu boją, albo nie ze swojej winy bazują na samych stereotypowych o nich wyobrażeniach. Pamiętajmy również, że najgwałtowniej reagują ludzie z głębokimi lękami czy nawet fobiami, tylko wstydzą się tego i wolą wszystkich dookoła przekonywać, że to objaw zdrowego rozsądku, obawa przed roznoszeniem chorób itd. Wtedy trudno, naprawdę trudno coś zdziałać.. I nie zawsze pomagają słowa – nie będziecie go widywać, będzie mieszkał u mnie w pokoju, sam się nim zajmę – ale zawsze warto próbować
- co jeśli dopiero wpadliśmy na forum i mamy samotnego ogonka, a myśl o drugim napędza rodziców dziką furią? Można spróbować  przynieść do domu, nic nie mówić i czekać aż sami się zorientują.. zwykle działa… Można też  próbować wszystkich wcześniejszych taktyk
- można sobie zażyczyć szczurka n urodziny, imieniny etc.
Na tą chwilę tyle mi przychodzi do głowy.. Piszcie o sowich taktykach .


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 

#2 2009-03-19 14:40:40

pszczolka90

Użytkownik

8176374
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 64
Punktów :   

Re: Sposobów kilka na namówienie rodziców na ogonki:

Mi rodzice , a właściwie mama pozwoliła na szczurka , ponieważ byłam świeżo po stracie mojej kochanej suczki , a na szczeniaka nie chcą się nadal zgodzić. Gdy już jednego przyniosłam do domu , nie poinformowałam mamy , że za miesiąc po drugiego pojadę. I w dzień przed powiadomiłam mamę ,że jadę po 2 szczurka . Mama tylko burknęła , że nic o tym nie wiedziała , a ja powiedziałam , że teraz nie mogę tego odwołać ,bo to nie możliwe. Na 3 zgodziła się bez gadania. Nie pamiętam ,żeby coś mówiła na ten temat. Ojciec jak przyjechał i zobaczył taaaaaką dużą klatkę to powiedział tylko , że jestem głupia i wyszedł z pokoju . Rodzice się ich nie tykają , nie sprzątają w okół nich , i chyba na kolejnego szczurka zgodzili się tylko z tego powodu , że widzą , że nimi się zajmuję , i że zastępują mi psa ,bo czasami bawię się z nimi jak z psem .

Offline

 

#3 2009-03-19 15:52:46

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Re: Sposobów kilka na namówienie rodziców na ogonki:

U mnie natomiast takich problemów nie było, pierwszego szczurka dostałam od narzeczonego na urodziny, a pózniej.. po prostu poszło


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 

#4 2009-03-20 19:36:40

AutumnWind

Moderator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 73
Punktów :   

Re: Sposobów kilka na namówienie rodziców na ogonki:

Ja też nie miałam problemu, pierwszego szczura dostałam od rodziców, którzy zobaczyli czarnego kaptura u znajomych A potem poszło W takim układzie mogę poradzić pokazanie rodzicom szczurka, jeśli jakiś znajomy ma takowego

EDIT 30.03.2009: Albo zaproście ich tu: http://www.wykop.pl/ramka/149436/uwazas … ej-mylnego


Ze mną:
Dotti - ur. ??.07.2008,  Whiskey vel Panika - ur. czwarty kwartał 2008 i Finlandia vel Kreska - ur. 10.03.2009
Odeszła:
Inka

Offline

 

#5 2009-04-11 14:46:57

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Re: Sposobów kilka na namówienie rodziców na ogonki:

Cudowne..


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wszystkootravian.pun.pl www.pedagogikawskiz.pun.pl www.tapetynafona.pun.pl www.czarnymt2.pun.pl www.browarypark.pun.pl