SZCZURNIĘCI

[img]http://img6.imageshack.us/my.php?image=26053734.jpg[/img]


  • Index
  •  » LOKUM
  •  » Jak wybrać idealne lokum dla szczurka

#1 2009-03-19 15:10:23

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Jak wybrać idealne lokum dla szczurka

Pierwszym, co powinniśmy zrobić przed zaadoptowaniem szczurka jest kupno odpowiedniej klatki i odpowiednie jej wyposażenie. Ale.. jak takową wybrać?

Przede wszystkim – im większa tym lepsza – jeśli masz wątpliwości zobacz wątek kalkulator ( musisz jednak pamiętać przy tym o zachowaniu odpowiedniej odległości między prętami – nie większej niż 1,3 cm ). Zobacz, czy w klatce da się umieścić dużo zabawek i kryjówek – szczurki to uwielbiają.

Jeśli chodzi o ceny.. no cóż.. tutaj już nie jest tak wesoło… Dlatego, zwykle trzeba przez kilka miesięcy pieniążki odkładać, więc nie bierzmy szczurka na łapu capu! Najlepiej i też najtaniej kupić klatkę używaną np. na allegro – można znaleźć spore klatki już za 70 zł . Klatkę można też wybudować samodzielnie – ja osobiście mam taką, jej zdjęcia są w moim temacie.

Hm.. a gdzie by tu ją postawić...?  Otóż, świetnym miejscem na klatkę  jest podłoga, jeśli szczurek jest na wybiegu ma łatwy i szybki dostęp do kuwety , wody i pożywienia- może wrócić do niej w każdej chwili w zależności od potrzeb. Uważajmy tez, by klatka nie stała w miejscu narażonym na przeciągi i w pobliżu kaloryfera a w lecie- w miejscu nadmiernie nasłonecznionym- szczurki są na tym punkcie bardzo wrażliwe i łatwo o udar. Złota zasada- cicho, ciemno i ciepło.

Jeśli chodzi o podstawowe wyposażenie klatki to przede wszystkim miseczki – ogólnodostępne w sklepach zoo, jest wiele rodzajów miseczek – ja polecam te doczepiane do boków klatki – wtedy szczurek takiej miseczki nie przewróci. Miseczki muszą być co najmniej dwie- jedna na suche, druga na mokre pożywienie. Obowiązkowe jest także co najmniej jedno poidełko, ja jednak sądzę, że jeśli ma się więcej niż dwa szczurki, niezbędne są co najmniej dwa.
Jako takie „podstawowe dodatki” można dodać domek, który jednak w początkowym oswajaniu pomysłem dobrym nie jest- szczurek będzie się w nim nieustannie krył zamiast poznawać nowe otoczenie. Osobiście bardzo polecam ha maczki – łatwe do wykonania, szczurki chętnie w nich śpią – minus- dosyć często trzeba prać. Post o wykonaniu hamaczka będzie niebawem. Można również dołożyć półeczek, drabinek, tuneli, gałązek z drzew owocowych ( oprócz pestkowców i absolutnie nie iglaki).

Pamiętajmy też o tym, żeby zwrócić uwagę na wiek i tempreament naszego ogonka. Wysokie i stosunkowo wąskie klatki dobre są dla ruchliwych młodziaków, które lubią się wspinać. Natomiast niskie i szerokie dobre są dla szczurków starszych lub z problemami zdrowotnymi dotyczącymi poruszania się, w ten sposób uniemożliwimy takiemu biedaczkowi upadki.


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 
  • Index
  •  » LOKUM
  •  » Jak wybrać idealne lokum dla szczurka

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.potterharryfan.pun.pl www.hatelove.pun.pl www.narutoarena.pun.pl www.adm2009.pun.pl www.granarutoo.pun.pl