SZCZURNIĘCI

[img]http://img6.imageshack.us/my.php?image=26053734.jpg[/img]


  • Index
  •  » LOKUM
  •  » Dlaczego akwarium nie jest dobry pomysłem a klatka wyśmienitym

#1 2009-03-19 14:43:20

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Dlaczego akwarium nie jest dobry pomysłem a klatka wyśmienitym

Zanim w ogóle dojdzie do przygarnięcia ogoniastej pociechy, trzeba wyposażyć się w lokum dla przyszłego podopiecznego, Niestety, zwykle nowi właściciele ogoniastych nie mają zbyt wielkiego pojęcia, o tym, jakie wymiary taki domek powinien mieć, z czego powinien być wykonany, żeby nasz futrzak czuł się dobrze. W tym poście jednak skupię się na tym, dlaczego akwarium nie jest dobrym pomysłem i dlaczego lepiej wybrać klatkę.

Przede wszystkim w akwarium zła, słaba cyrkulacja powietrza, a co się również z tym wiąże, duża ilość oparów szkodliwych związków znajdujących się w szczurzych siuśkach- co może być dla niego bardzo niebezpieczne ( w klatce, z powodu dużej wentylacji oczywiście ten problem znika,
Akwarium naprawdę ciężko się czyści, jest ciężkie, może porysować sprzęt w łazience (klatkę jest tez dużo łatwiej wyczyścić, ma odpinaną kuwetę i jest poręczniejsza, lżejsza z powodu plastikowej zazwyczaj kuwety)
Klatka  daje szczurkowi możliwość wspinaczek, łatwiej również zamontować wszelakie zabawki dla podopiecznego – hamaki, tunele, gałązki, półeczki, kolby, a nawet poidełka i miski uniemożliwiające szczurom ich wywracanie. Akwarium nie daje żadnych możliwości dla urozmaicenia domowego zakątku, można jedynie wstawić kołowrotek, który, jak wiemy, dla szczurów nie jest stworzony i tylko zajmowałby przestrzeń.
Akwarium jest gorsze również jeśli chodzi o ewentualne powiększanie włości naszego szczurka  - bo jak niby powiek szych akwarium? Z klatką jest dużo prościej, wystarczy, że dołożysz następną .  Szczurek może również nauczyć się wychodzić, wyskakiwać z akwarium.


Oczywiście akwarium ma też swoje plusy, ale jest ich niewiele i są raczej nijakie, i nie dotyczą komfortu szczurka, pierwszy plus – akwa można zrobić na zamówienie, dokładnie w takich wymiarach, w jakich chcemy drugi – łatwiej jest szczurka z niego wyciągnąć, klatka jest pod tym względem trochę ograniczona.  Akwarium może być też dobre jako izolatka lub lokum dla starego schorowanego szczurka – uchroni go przed upadkami z półek. A jeśli chodzi o klatkowe minusy – można kupić klatkę o zbyt dużych odst ępach między prętami ( od 1,5 cm i wyżej ), choć, o to naprawdę trudno, trzeba być kompletnie niespostrzegawczym . 

Jak więc widzimy, akwarium ma plusy dość marne – za to minusy bardzo źle wpływają na zdrowie szczurka i jego komfort. Więc, drodzy szczuromaniacy- wybierajmy klatki !


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 

#2 2009-05-23 19:41:40

izold

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Dlaczego akwarium nie jest dobry pomysłem a klatka wyśmienitym

Eh,dawno mnie nie było,za co szczerze przepraszam.
Jak dla mnie akwarium jest dla zwierzęcia typu chomik,tudzież myszka.
A pomysł z izolatką bardzo dobry kiedy szczur jest chory,lub stary... ;]

Offline

 
  • Index
  •  » LOKUM
  •  » Dlaczego akwarium nie jest dobry pomysłem a klatka wyśmienitym

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bdsm.pun.pl www.czarnymt2.pun.pl www.wszystkootravian.pun.pl www.browarypark.pun.pl www.pedagogikawskiz.pun.pl