SZCZURNIĘCI

[img]http://img6.imageshack.us/my.php?image=26053734.jpg[/img]


#1 2009-03-21 13:02:27

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Mykomplazmoza

Mykoplazmoza jest jedną z najczęściej występujących chorób u szczurów. Bakterie mycoplasma przenoszone drogą kropelkową bardzo szybko się rozwijają. Praktycznie znajdują się w organizmie każdego szczurka, ale aktywne stają się pod wpływem osłabienia organizmu zwierzęcia.

Co może być przyczyną rozwinięcia się mykoplazmozy? Najczęściej jest to choroba (np. przeziębienie) lub stres czyli zapoznanie z nowym szczurem, przeprowadzka, kontakt z innym zwierzęciem, reakcje alergiczne. Objawami są najczęściej czerwone (przypominające krew) wycieki z oczu i nosa, zmienny apetyt, wiotczenie mięśni, opóźnione reakcje psychiczne, niedowłady, opuchlizna, mogą także wystąpić objawy jak przy zapaleniu płuc.

Choroba ta jest niestety nieuleczalna, ale można złagodzić i zaleczyć objawy. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli uda nam się to, to zwierzak będzie musiał być od tego czasu traktowany w sposób szczególny- choroba może bardzo szybko wrócić.

Leczymy kroplami Echinacea które dostaniemy w aptece. Dawkowanie: 1-2 krople raz dziennie przez 7 dni. Następnie radzi się zrobić trzy dniową przerwę, aby później dalej podawać lek. Warto także przybliżyć sobie obraz leku. Jest to zioło występujące w Północnej Ameryce. Echinacea posiada wysoką łodygę, którą wieńczy pojedynczy żółty lub różowy kwiat z fioletowo-brązowym środkiem. Środek ten, bardzo duży w kwiecie Echinacei, jest w główką nasienną. Kwiat ten posiada kolce czyniąc go podobnym do grzebienia czy nastroszonego jeża. Od tego pochodzi nazwa rośliny - echinos - po grecku oznacza jeż. Do aktywnych składników należą: wielocukry, poliacetylen, betaina, glikozydy, terpeny, miedź, żelazo, garbniki, białka, kwasy tłuszczowe, witaminy A, C i E. Enchacei nie wolno stosować bez przerwy. Może wywoływać reakcje alergiczne. Przy bardzo zaawansowanej chorobie należy zgłosić się do weterynarza który zastosuje leczenie antybiotykami, najczęściej norfloksacyną czy spiramycyną.


  http://ratteria.w.interia.pl


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 

#2 2009-03-25 14:32:14

Nadzieja

Użytkownik

7797604
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-03-20
Posty: 20
Punktów :   

Re: Mykomplazmoza

Mam takie pytanie odnośnie tej choroby-czy te kwiste wycieki z oczu i nosa są bardzo widoczne-tzn. to są takie kapiace/cieknące wycieki, czy poprostu tylko widać w kącikach oczu takie ciemne "śpiochy", a na nosku ciemne jakby kreski...Nie wiem jak to wytłumaczyć za bardzo, ale po przeczytaniu tego wątku trochę się przeraziłam, bo Milka ma własnie coś takie jak sie pytam w drugiej częsci pytania (czyli ciemne "śpiochy" i ciemne kreseczki w nosku). Po za tym chyba nie ma zadnych niepokojących objawów-ostatnio duzo więcej śpią (ale to obie szczurki), apetyt ma, sprawna ruchowo jest tak jak była....Kurcze-mam nadzieje, że jej nic nie jest....Jak macie wiecej informacji o tej chorobie to napiszcie jakieś szczegóły, żebym mogła ocenić....

Offline

 

#3 2009-03-25 16:38:47

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Re: Mykomplazmoza

Nadzieja, to mogą być zwykłe wycieki porofiryny z powodu lekkiego przeziębienia, uczulenia, czy też stresu, ale zawsze lepiej wybrać się do weterynarza aby on obejrzał zwierzątko i określił problem . Jeżeli problem się przedłuża, to jak pisze powyżej, może doprowadzić do poważnej choroby.


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 

#4 2009-03-25 21:15:00

Nadzieja

Użytkownik

7797604
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-03-20
Posty: 20
Punktów :   

Re: Mykomplazmoza

Tzn takie ciemne "śpiochy" pod oczkiem miała raz jakies 2 tyg. temu co początkowo myślałam, że jest podrapana pod okiem, ale zaczeła się myć i zniknęło. Teraz nie ma już tych "śpiochów". Teraz jej się dobrze przyjżałam i nosek ma czysty.... Hmmm-no poobserwuje ją dokładnie pod tym względem. Ale uspokoiłaś mnie:) Dzięki

Offline

 

#5 2009-04-01 23:24:45

AnonymeNails

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 145
Punktów :   

Re: Mykomplazmoza

Nie ma za co


Serducha:
Boguś(ur.10 XI 08, z nami od 19 XII 08),
Norton(ur.5 XI 08, z nami od 12 XII 08),
Grimar(ur.11 I 09, z nami od 7 II 09),
Szalom(ur.24 XII 08, z nami od 12 II 09),
Clemason(ur.I 09, z nami od 28 II 09)
Odszedł:
Valbon (ur. IX 08, zm.8 II 09)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.transgenderyzm.pun.pl www.1czs2.pun.pl www.alamaloc.pun.pl www.trafnetypy.pun.pl www.magyiachaosu.pun.pl